Retropie

Kategorie: Raspberry PI

Je operační systém Retropie-Raspbian přetvořený speciálně pro Raspberry PI a herní emulace. Je k dispozici také k nainstalování na již stávající operační systém Debian a možná i jiné.

Duke Nukem 3D

Distribuce Retropie je určená pro herní emulaci a je založená na Emulation Station(více o Emulation Station na emulationstation.org). Raspberry PI 3 dovede spustit všechny známe kompatibilní hry ve velmi hratelném framerate. Projekt má své uznání nejen pro zařízení Raspberry a architekturu ARM, ale také pro x86.


Quake2 na Raspberry Retropie
Quake II(PS1)

Retropie spojuje staré, klasické a nostalgické herní konzole do jedné krabičky. Dovolí Vám zahrát si hry i 30 let staré a i po všech těch letech některé neztratily ani kapku z atmosféry a hratelnosti. Je to emulátor Amiga, DOS, Atari, Nintendo, Commodore 64 a spoutu dalších na které se dostaneme později. Stačí jen sehnat ROM se hrou a můžete si doma udělat televizní hry.


Balloon na Raspberry Retropie
Balloon(NES)

Zkrátka víc než 50 herních systémů v jednom. Připojit můžete usb ovladač, kompatibilní jsou i bezdrátové ovladače včetně Playstation 3 ovladače. Wifi funguje po prvním spuštění bez problémů a to samé se dá říct i o bluetooth. Součástí může být i KODI, to je multimediální centrum, pokud by Vás omrzelo hrát, přepnete na multimediální centrum.


Více informací o Retropie naleznete na stránce retropie.org.uk

Hry a jejich umístění

Hry vkládáme do domovského adresáře, kde je složka RetroPie, uvnitř které je adresář roms, ve kterém jsou do jednotlivých složek rozdělené emulátory.

/home/pi/RetroPie/roms
Herní konzoleAdresář
Atari800atari800
Atari2600atari2600
Atari5200atari5200
Atari7800atari7800
Atary Lynxatarilynx
DOSpc
Gameboygb
Gameboy colorgbc
Gameboy advancegba
NESnes
Playstation 1ps1
Playstation 2ps2
Sega 32xsega32x
Sega CDsegacd
Sega Megadrivemegadrive
SNESsnes

Ze starých konzolí do roku 1995 běží všechny hry bez problému na konzole jako Atari, Sega, Nintendo. Dokonce i hry na Playstation 1 a DOS chodí skvěle a mají hratelný framerate. Pro podporu DOSu je nutné nainstalovat emulátor v retropie-setup.