O webu

Informace o webu mvecko.cz, zájmy webu a použité prvky


CSS soubor Psaní webu

Filozofie

Snahou tohoto serveru je informovat lidi o mých službách a současně dát čtenáři k dispozici stručné množství kvalitního čtiva, které dokáže rozšířit obzory, zaujmout i inspirovat. Takového čtení, ze kterého si něco odnesete a nebude to ztráta času.

Hlavní myšlenka je šíření informací zdarma.

Základní stavební kameny

Web tvořím v jazyce HTML5, který doplňuji o vzhled pomocí CSS. Píši v editoru Geany. V mém psaní jsem se nechal inspirovat druhými a pečlivě zkoumal, jak to mají jiné weby - a stejně jsem si to udělal po svém!

Grafika webu

Grafiku webu tvořím především vektorovou a to v programu Inkscape. Nepoužívám přímo škálovatelnou vektorovou grafiku, ale převádím do podporovanějších formátů - převažuje png, gif. Pokud chci obrázek k tématu, prostě ho vytvořím.

Obrázky

Na serveru se nachází obrázky, které jsem vytvořil a dle potřeby použil. Fotografie fotím fotoaparátem Nikon D3100, grafiku tvořím kombinací editorů Gimp a Inkscape. Hlavičkové obrázky mají šířku 200px a nevyzpytatelnou výšku. Odkazované obrázky mají velikost větší. Původní soubory mám v mnohem větším rozlišení. Pokud se Vám nějaký obrázek líbí, zeptejte se mne, jestli ho smíte používat dále.

Prvky

Jen pro příklad, pokusný účel a možná nápovědu se můžeme podívat na prvky obsažené na webu, které jsou abecedně seřazené.

Externí odkazexterní odkaz
Externí odkaz, tlačítkoexterní tlačítko
Odkazodkaz na logo
Odkaz na obrázek
Odkaz na stažení
Odkaz na stažení, tlačítkoSTÁHNOUT
Odkaz záložkaZáložka
PoznámkaPoznámky doplňující text, často psané pod článkem
Seznam 1. úrovně
Seznam 2. úrovně
Seznam 3. úrovně
Smajlík
TlačítkoTLAČÍTKO
Tlačítko ZPĚT
Tlačítko NAHORU
Videa
Zvuky

Nadpisy

1. Nadpis

2. Nadpis

3. Nadpis

4. Nadpis

5. Nadpis
6. Nadpis

Historie webu

2019

Listopad

Přidávám více obrázků k tématům.

Mé uvažování a chápání dobrého webu se mění, uvažuji o jednoduchém webu bez zbytečností a scriptů, které zatěžují nejen prohlížeče. Webové stránky už jsou jen v HTML spolu s CSS! Kladu důraz na minimalistický design a HTML kód.

Ruším podporu PHP na serveru a stránce mvecko.cz, pracuji jen s HTML a CSS. Vytvořil jsem nové logo a začal pracovat na vektorové grafice.

Vytvořil jsem stránku Showroom, která předvádí výsledky práce a jako jediná běží s podporou PHP7.

Září

Začal jsem pracovat na poddoménách webu mvecko, které se věnují specifickým tématům. Vytvořil jsem poddomény: cvičení, IT-služby, Kixi, motorky, Linux a Raspberry. Poddomény píšu už jen v jazyce HTML a CSS.

Červenec

Dokončil jsem PHP verzi webu mvecko.cz a vytvořil animace pro webový obsah.

Červen

Pracuji na změnách vzhledu a experimentování s barvami, vytvářím animace.

Květen

Přetvořil jsem kompletně znovu celý web a přidal některé funkce, pracoval jsem celé dny na barevných tématech. Pořád nejsem spokojený s uspořádáním a vzhledem.

4.Duben

Registrace domény mvecko.cz na veřejnou IP adresu vlastního serveru založeného na jednodeskovém počítači Rasberry. Nahrání mého prvního „textového“ webu na server. Ihned po zveřejnění jsem jej přepracoval a vylepšil.