O mě

Informace o autorovi a jeho zálibách, cílech, motivaci i vidinách

„Jsem obyčejný člověk, který jako každý - když chce - dělá, co je správné.“

Showroom

Kdo jsem?

Jsem elektromechanik se zaměřením na automatizaci. Mám za sebou i pár let studia na ZČU, které jsem nedokončil. Věnuji se velkému spektru koníčků okolo techniky, počítačů, cvičení a kutilství.

Mám zkušenosti se slaboproudem i silnoproudem a díky tomu vlastním vyhlášku č. 50. Dovedu opravit drobnou techniku a jiné elektro, umím programovat PLC(LOGO!), Python, web. Velmi zdatně se orientuji v operačních systémech Linux a Windows, kdy Linux převažuje.

Na počítači pracuji dlouhá léta s operačním systémem Linux, mám velkou znalost tohoto systému. Mezi mé oblíbené distribuce patří Arch Linux a Debian. Mimojiné používám také FreeBSD a ovládám síťové protokoly. Mám zkušenosti s grafickými editory Gimp, Blender a Inkscape. Od dob Windows 95 sbírám zkušenosti se společností Microsoft, abych nezůstal pozadu. Ovládám také například registry, kancelářský software Office, správu systému, Navision, Citrix.

Věnuji se také kutilství a všem jeho podobám. Rád rozebírám motorky, auta a stroje, manuální zručnost mi není cizí. Doma na stole pracuji na různých projektech s jednodeskovým počítačem Raspberry a programuji.

V roce 2012 jsem začal cvičit workout a s krátkými pauzami pokračuji dodnes. Z artistických kousků dovedu žonglovat, jezdit na jednokolce, Poi, freestyle s míčem. Ve volném čase se věnuji také audiu a komponování hudby.

V oblibě mám také přírodu, živočichy, hmyz a plazy. Již jedenáctým rokem chovám v teráriu gekončíka nočního vyžadujícího krmení, které si v podobě červů nebo cvrčků vydržuji v plastovém kýbli.

Pokud jsem daleko od techniky, libuji si v četbě titulů od J. Kulhánka, F. Kotlety, J. Wydhama a jiných. Žánrově se neomezuji a vybírám si knihy dle "vnitřního hlasu" a nebo recenzí.

O co se snažím?

Mou snahou je poskytnout užitečné služby i informace ostatním a současně zabavit sám sebe, šířit informace zdarma a pronikat do tajů neznámého.

Dalším a neméně důležitým cílem je osvěta a náprava společnosti i systému, ve kterém žijeme, dát význam slovům: spravedlnost, svoboda, čest, morálka.

V roce 2019 se soustředím na psaní webových stránek, které od svého počátku prošly velkou řadou změn.

Šetření životního prostředí

Jsem si vědom zátěže životního prostředí, která je denodenně vyvíjena na naši planetu vlivem naší činnosti. Každý by měl začít přispívat alespoň malým dílem.

Články nejen o mých zájmech

O své znalosti a dovednosti se s Vámi rád podělím prostřednictvím svých článků, které píši ve volném čase a pro zábavu. Znalosti, které se v nich projevují jsou výsledkem experimentů, učení a materiálů vyhledaných z veřejných zdrojů.

Poděkování

Děkuji své krásné přítelkyni za podporu a trpělivost, kterou projevuje v mých chvílích trávených u počítače. Děkuji také Vám, kteří přispíváte a pomáháte dosáhnout našim společným cílům. Děkuji také těm, díky kterým jsem mohl čerpat své znalosti a kteří šíří informace i dobré vědomí.