O webu

Tento web je místem, kam umisťuji své poznámky, zápisky a publikace. Obsah tvořím ze zkušeností anebo jiných zdrojů, které jsou dostupné. Vznik webu se datuje k roku 2020 a vznikl proto, že nabízí přehledně třízená témata a články, tudíž nabízí přehledně orientované kategorie se zajímavým obsahem týkajícím se počítačů, programů, operačních systémů, hardware, cvičení, motorek, zahrádky a mnoho dalšího.

O webu

Témata nebývají nic nového, často se jedná o problematiku, která je řešena všude po internetu. Nicméně obsahuje můj pohled na věc a také mé zkušenosti i pocity, které balancují mezi subjektivně a objektivně pojatým přístupem. Snahou tohoto serveru je informovat čtenáře o mých aktivitách a současně dát k dispozici stručné množství kvalitního čtiva, které dokáže rozšířit obzory, zaujmout i inspirovat. Takového čtení, ze kterého si něco odneseme a nebude to ztráta času.

Grafika webu

Na serveru se nachází obrázky, které jsem vytvořil a dle potřeby použil. Fotografie fotím fotoaparátem Nikon D3100, grafiku tvořím kombinací editorů Gimp a Inkscape. Odkazované obrázky mají velikost větší. Původní soubory mám v mnohem větším rozlišení. Grafiku webu tvořím především vektorovou a to v programu Inkscape. Nepoužívám přímo škálovatelnou vektorovou grafiku, ale převádím do podporovanějších formátů – převažuje png, gif. Pokud chci obrázek k tématu, prostě ho vytvořím. Pokud se Vám nějaký obrázek líbí, zeptejte se mne, jestli ho smíte používat dále.

Orchidea
Orchidea

Další stránky – poddomény

Některá témata zpracovávám také do samostatných webů pro jejich lepší úspěšnost, dohledatelnost a zvýhodnění ve vyhledávačích. Faktem zůstává, že nejaktuálnější obsah je zde.