Volný čas

Co se svým volným časem?

Čas jako hlavní měna

„Čím dnes a denně platíme za svou existenci? Jak investujeme volný čas? Posouváme se také dál tak, jak je posouván neustále čas? Kde jsme mohli být tam, kde jsme teď, nebýt zbytečných otázek? Kde vzít čas?“

Každý den se probudím s nabitým kontem, všichni máme konto stejně velké, každý další den se konto obnoví. Víte, co to konto obsahuje? Obsahuje 24 hodin po celém světe stejných, které můžeme celý den utrácet. Jak ho budeme utrácet už je přece na nás samotných.

Vždy, když čas utrácím, hlídám si jeho návratnost

Někdy trávím čas bezprospěšně, bez výsledků a to zejména hraním her. Právě těm případům se chci vyhýbat. Chci aby čas, který každý den mám, byl vidět i za pár let a aby se neztrácel.

Kam investuji svůj čas?

Audio produkce

Již dlouhou dobu - asi od roku 2004 - mě baví tvořit hudbu na počítači, komponovat „songy“ a aranžovat zvuky. Tvořím jen pro své potěšení a zábavu v momentech, kdy si rád odpočinu od celého světa.

Cvičení

Cvičení s vlastní vahou, workout a sportování jsou velmi prospěšné náplně volného času. Výsledky dřiny jsou uspokojivé a pokud to člověk dělá poctivě a s rovahou, naučí se trpělivosti i disciplíny.

Ve svém volném čase jsem dal dohromady pro mě známá místa, kde můžeme cvičit.

Pro kategorii cvičení jsem také vytvořil vlastní subdoménu, která obsahuje mé znalosti a zkušenosti k tématu.

Garáž

Mám rád práci v garáži na nějakém stroji, protože mě to dovede uklidnit a těším se z výsledků. Od jisté doby mě to táhne i tímto směrem, nashromáždil jsem slušné nářadí a s tím se člověk nebojí vrhnout do čehokoli.

Provádím pravidelnou i mimořádnou údržbu své motorky dle servisního manuálu.

Pro kategorii o motorkách mám další subdoménu, kde se pokouším shrnout informace i zkušenosti.

Kreslení

Zajímavá výplň volného času je kreslení na počítači. Používám opensource software jako je Gimp a Inkscape, které se výborně doplňují. Kreslím ve formátu SVG. Začal jsem kreslit v roce 2019.

Psaní webu

Píši web, protože se snažím zachytit momenty i znalosti pro sebe i ostatní. Píši web, protože se rád učím nové věci a značkovací jazyk HTML je jednou z nich.